sdavid 01.02.2024

Organizační struktura Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN

Kliniku řídí přednosta, jemuž podléhá zástupce pro strategické plánování a rozvoj, zástupce pro léčebně preventivní péči, zástupce pro vědu a výzkum a zástupce pro výuku. Zástupce pro léčebně preventivní péči je nadřízeným vedoucím oddělení a tito řídí přidělené sekundární lékaře na jednotlivých odděleních kliniky.

Přednosta: doc. MUDr. Martin Anders, Ph.D.
Zástupce: prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc.
Zástupce pro vzdělávací činnost: as. MUDr. Gabriela Jirečková
Zástupce pro doktorský studijní program a celoživotní vzdělávání: prof. MUDr. Hana Papežová, CSc.
Zástupce pro vědeckou činnost: prof. RNDr. Zdeněk Fišar, CSc.
Primář: MUDr. Eva Kitzlerová, PhD.
Vrchní sestra: Bc. Zuzana Fišarová
Sekretář pro 1. LF UK: Štěpán David
Sekretářka pro VFN: Mgr. Šárka MInksová

Klinika poskytuje výuku studentům 1. lékařské fakulty UK v Praze a diagnostickou a léčebnou péči psychiatricky nemocným pacientům a konsiliární činnost pro ostatní lékařská pracoviště VFN na jejich vyžádání. Zabývá se i forenzní psychiatrií a sexuologií. Zvláštních center má klinika vybudováno osm:
  1. Centrum poruch příjmu potravy
  2. Centrum Alzheimerovy choroby
  3. Centrum pro dorostovou a vývojovou psychiatrii
  4. Centrum pro biologickou diagnostiku a terapii
  5. Centrum pro forensní psychiatrii a psychologii
  6. Centrum pro neuropsychiatrický výzkum traumatického stresu
  7. Kognitivně molekulární centrum

počet zobrazení: 35289 autor: zfisar, poslední aktualizace: sdavid, 01.02.2024
Hodnocení: (hodnotilo 7 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.